EKOPLAST RA ZAJÍMAVOSTI REVITALIZACE OKEN

 

- Od roku 2017 jsme vyměnili 3.000.000 m těsnění

 

- Finanční obrat společnosti 2017 - 2023 15.000.000 Euro

 

- Obsluhované země:

  Česko, Slovensko

 

- 140.000 domácností

 

- 100.000 oken ročně

 

- 24.000 Kč je průměrný únik tepla u oken bez pravidelného servisu za 10 let.

 

Recenze Google             
před měsícem
Zapsali jsme se do kontroly jako někteří naši sousedé a za pár dní volala paní ohledně termínu, kdy dorazí technik a zda nám čas vyhovuje. Technik pan Vachuda dorazil v domluveném termínu, všechno nám vysvětlil, prošel, zhodnotil. Okna po patnácti letech, bez našeho zásahu, nebyla v nejlepším stavu a táhlo nimi, domluvili jsme si údržbu a přetěsnění a za dva dny dorazil servisní technik. Práce byla za dopoledne hotová a rozdíl je veliký, s výsledkem jsme spokojeni.
 
 
 
 

Ekoplast RA recenze - Co všechno je dobré vědět o oknech

Proč pravidelně kontrolovat a udržovat okna?

Jako každý technický produkt i okna podléhají mnohým nepříznivým vlivům. Patří mezi ně vysoušení nebo znehodnocení těsnění, dynamický tlak na okna z pohybu budov, termodynamický tlak, rozdíl venkovních a vnitřních teplot a obyčejné stárnutí materiálů. Tyto nepříznivé vlivy změn kvality materiálu na oknech se dějí ve stejné míře jako například u aut, jejich zimních a letních pneumatik nebo těsnění ve dveřích. Proto je nutné se o ně starat vždy raději preventivně.  Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

Co se může stát, pokud okna nedostávají řádnou péči?

Primárně dochází ke ztrátě jejich přirozených dobrých vlastností u termoizolace a tím přicházejí domácnosti o nemalé finanční prostředky, které jsou do oken investovány. Okna propouštějí více chladu, hluku, prachu i pylu. Dalšími nepříznivými vlivy jsou různě mechanické poruchy, které narušují komfort při jejich používání. Většinou okna nedoléhají, vržou nebo se špatně zavírají, čímž trpí převodová táhla na kováních oken. Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

Silikonovo-pěnové extrémně flexibilní a odolné těsnění do oken

Při výměnách těsnění používá firma Ekoplast RA s.r.o. vysokokvalitní renovační těsnění od společnosti ELLEN, které tato společnost vyvinula a je vhodné pro všechny typy plastových profilů (např. systém dodavatelů oken KBE, GEALAN, REHAU, SCHUCO, TYSSEN, VEKA, VEKRA atd.) Koncoví zákazníci mohou uspořit až 30% ročních nákladů na vytápění, pokud si nechají odborně utěsnit okna i dveře. Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

Výhody silikonovo-pěnového těsnění od firmy EKOPLAST RA s.r.o.

 • vysoká vyrovnávací tolerance povrchu mezi křídlem a rámem
 • vynikající schopnost pružnosti
 • rozsah nastavení až 8mm
 • vysoká odolnost proti stárnutí materiálu (15-20 let)
 • teplotní odolnost - 60 až + 100 stupňů Celsia
 • není potřeba předlepení na okenní rám
 • velmi nízký zavírací tlak
 • vysoká protihluková ochrana díky profilu s dutými komorami. 

Pokud není rodinný nebo bytový dům správně zateplený a okna nejsou zároveň osazená správným technologickým postupem. právě okna jsou místem, kudy dokáže uniknout až 40% vyrobeného tepla. Více jak polovinu úniku tepla tvoří samotná kvalita okenního profilu a vlastnosti samotných oken. Dalších 20% úniku tepla, v extrémních případech, může být způsobený právě nedostatečným technickým nastavením oken. 

Co má vliv na rozštelování a technické závady oken? 

 • Počáteční základní nastavení při instalaci oken
 • Statika domu a jeho pohyb
 • Velmi časté denní používání oken
 • Střídání ročních období a velký rozdíl teplot

NEJČASTĚJŠÍ příčinou technických závad u oken je fyzikální jev zvaný ROZPÍNÁNÍ MATERIÁLU. Jak ocelové výztuhy, tak i samotný plastový či jiný profil oken, se se změnou ročních období roztahují a opětovně stahují, čímž vznikají nečekné tlaky při otevírání oken a dochází k nepřirozené námaze použitých materiálů u oken. 

Už po 2-3 letech změnou ročních období dochází k viditelným technickým závadám a poškození oken. Není důležitý ani tak věk oken jako to, kolikrát byla okna za celou dobu jejich používání servisovaná. Mezi 2.- 4. týdnem po usazení oken do rámů si okna "sednou" a právě proto je důležité, aby montážní firma přišla a provedla základní nastavení. Profesionální firmy, které znají tento proces nastavení oken, přijdou ke svým zákazníkům základní nastavení zrealizovat před koncem záruční doby ještě jednou. Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

Co má vliv na správné fungování provozu oken?

 • Správný výběr okna
 • Musí být přesně vyrobené podle dokumentace
 • Musí být správně osazené
 • Hlavně musí být správně nastavené

Zanedbáním pravidelného servisu

 1. se snižuje životnost těsnění, co může v konečném součtu vyjít na víc jak 1.500 Kč na jednom okenním křídle.
 2. Poškození a rezavení okenních pantů, což Vás při výměně může stát až 1.200 Kč za jeden pant.
 3. Riziko úniku termoizolačního plynu z meziskelních prostor, což v konečném důsledku může vyjít na 3.000 Kč a výše.

Údržba oken

Okna, se kterými se správně zachází a nezanedbává se jejich údržba, vydrží v pořádku celou jejich životnost. Pokud je ale údržba oken zanedbávána, je nutné počítat s vysokýmu náklady na následné odstranění havarijního stavu nebo počítat s kompletní výměnou oken. Okna v domácnostech a firmách nestačí pouze 2x ročně umýt. Pokud mají vydržet celou svojí uváděnou životnost,  je potřebné jim věnovat pravidelnou a důslednou údržbu.

Ihned po namontování oken je potřeba odstranit zbytky omítky, maltu a barvy ze zednických prací a odstranění ochranné fólie. Ochranou fólii je nutné strhnout nejpozději do 3 měsíců od namontování oken. Nečistoty se při zednické práci mohou dostat do kování oken a to zpravidla do horní části. Tyto nečistoty je důležité a nutné důkladně vyluxovat vysavačem, protože drobné nečistoty z omítky nebo malty mohou časem poškodit až zaseknout kování - tedy samotný ovládací mechanismus oken.

Při umývání oken požívat zásadně čistou vodu a ph neutrální saponát. V źádném případě nepoužívat přípravky nebo krémy s obsahem písku. Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

Běžnou údržbu oken je důležité dělat minimálně 1x ročně. Tuto údržbu je třeba vykonat před zimním obdobím a to následovně:

 • Pohyblivé části kování promazat mazivem na to určeným. Rámové a křídlové těsnění naimpregnovat silikonovým přípravkem bez obsahu ředidel.
 • Nastavit křídlo vůči rámu do polohy, aby byl v každém bodě rám překrytý rovnoměrně a okno nikde nezadrhávalo. Toto je velmi důležitý bod, protože každý pohyblivý díl kování musí přesně zapadat do rámověho protikusu.
 • Vykonat vizuální kontrolu profilů. V případě zjištění škrábanců použít přípravek na ošetření bílých nebo barevných profilů. Pokud se bude tato údržba oken vykonávat pravidelně, okna vydrží po celou dobu jejich  životnosti.

Rosení oken

Rosení oken je v posledních letech častým tématem na diskusních fórech a je to otázka, kterou od svých zákazníků dostávají všichni profesionálové v oblasti výroby a servisu oken. Jak to tedy vlastně s rosením oken ve skutečnosti je? Bez diskuze je tento problém fakt, který je nutné řešit. Člověk během svého život stráví v interieru 90% času a dýchá vzduch v interieru a proto je velmi důležité, jak kvalitní vzduch v interieru je.

Co všechno rosení oken způsobuje?

Hned na začátku je důležité upozornit, že rosení skel je v určité míře přirozenou vlastností všech oken. Pokud jde ale o rosení oken v meziskelních protorách, tak to už lze považovat za velký problém, který je potřeba řešit s odborníky. 

Okna se rosí v momentě, pokud interierový vzduch plný vodních par, narazí na chladný bod. Čím vyšší je teplota vzduchu, tím víc par se v něm udrží. Tuto kondenzaci vodních par můžeme minimalizovat, pokud budeme větrat tak, aby vlhkost nedosáhla kritické hodnoty, protože výměnou teplého vlhkého vzduchu za chladný suchý, vlhkost snížíme. 

Důležité je větrat správně. Větrání otevřením na sklopnou funkci(mikroventilace, ventilace) vyměníte přibližně 1m3 za hodinu větrání, což způsobuje vychládání naakumulovaných stěn v okolí oken, které musíte následně zase ohřívat. Správné je větrat intenzině a krátce. Při otevření celých okenních křídel v domě nebo v bytě na 5-7 minut vytvořte průvan, který vymění všechen vlhký vzduch v bytě, ale stěny a nábytek zůstanou teplé a pár minut po zavření oken je vzduch příjemný čerstvý a ohřátý na pokojovou teplotu.

Kromě nedostatečného nebo nesprávného větrání může způsobovat rosení oken i chyba těsnících vlastností oken. Pokud okno správně netěsní, tak okolo okenního křídla do interieru permanentně proniká studený vzduch, který ochlazuje sklo, na kterém se vodní páry v interierovém vzduchu vysrážejí. Rosení oken mohou způsobovat tak okenní doplňky jako například neprávně technologicky usazený parapet, případně žaluzie, které brání teplému vzduchu z radiátoru po odknem, ohřát sklo. Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

Na co má rosení oken vliv?

Vysrážená voda na oknech působí nejen neesteticky, ale pokud ze skel stéká, poškozuje dřevěné rámy eurooken. Plastové profily sice voda nepoškozuje, ale působí na použité materiály v okolí (omítka, podlaha) a také na součásti oken a to hlavně na  panty. vysoká vlhkost nepůsobí jen problémy materiální, ale hlavně co je nejduležitější, také způsobuje problémy zdravotní. Při vysoké vlhkosti se v místnosti mohou tvořit plísně, které negativně ovlivňují zdraví obyvatel bytu a hlavně u dětí je v takovém případě zvýšené riziko vzniku dýchacích onemocnění a alergií.

Příprava oken na zimu.

V případě, že se zima blíží, je potřeba se na ní připravit v každém ohledu. Teplé oblečení, zimní pneumatiky na autě, nachystané dřevo na vytápění a příprava oken na zimu. Se zimou je spojený mimo chladného počasí i mráz, sníh, silný vítr a častější deště. Tyto povětrnostní podmínky se mohou nepříjemně projevit na oknech a okolo nich rosením a často s tím spojenými plísněmi.

Předejít tomu můžete srávnou údržbou, kterou si můžete udělat sami. Určitě je důležité a asi u každého i úplně samozřejmé, okna před zimou umýt. Zaměřte se na těsnění, které bývá hlavně ve spodní části nejvíce znečištěné. Znečištěné těsnění neposkytuje dostatečné těsnící vlastnosti. Po očištění těsnění je důležité je správně ošetřit, aby se předešlo jejich přimrznutí k plastovému profilu a následnému roztrhnutí a znehodnocení. Vyčistěte odtokové drážky, aby přes ně mohla voda bez překážek odtéct a aby nezůstávala v rámu, kde může zmrznout a způsobit další škody.

Zkontrolujte technický stav kování u všech oken. Okno musí do rámu doléhat hladce a při jeho jemném přitlačení k rámu se nesmí zaseknout, ale musí se odrazit od těsnění a vrátit se zpět. Promažte pohyblivé části kování a dotáhněte kličky. Ekoplast RA s.r.o. provádí servis oken na základě více jak 15ti leté zkušenosti, většinou v oblasti výroby oken, znalostí výrobních technologií výrobců plastových oken, eurooken, dřevěných oken a hliníkových oken. Všechny získané znalosti firma využívá při bezplatné kontrole technického stavu oken, jejich těsnosti a následné údržbě. Ročně provádí Ekoplast RA s.r.o. výměnu těsnění u tisíců spokojených zákazníků v České republice a na Slovensku. 

 

 

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.